Małe Buty Artykuły Zdrowe buty – mniej kłopotów

Zdrowe buty – mniej kłopotów

Shoes

ShoesWiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że moda i zdrowie nie zawsze idą w parzę. Niestety kiedy w końcu jesteśmy w stanie to zauważyć zazwyczaj jest za późno i mamy do czynienia z poważnymi komplikacjami wypływającymi z „nieodpowiednich” dla zdrowia zachcianek mody. Tyczy się to wszystkiego – zarówno ubrań jak i dodatków ale przede wszystkim butów.

Każdy z nas, poszukując nowego obuwia, oprócz mody szuka również komfortu. Wiele, zwłaszcza młodych dziewczyn, które zaślepione są aktualnymi trendami, wybiera ładne ale nie wygodne buty. Nie zdają sobie one sprawy z tego na co faktycznie się narażają. Problem „zdrowego” obuwia tyczy się niestety japonek w takiej samej mierze jak innych butów. Ostatnio mieliśmy do czynienia z modą na buty o niskim profilu i prostej podeszwie. Były one niezaprzeczalnie ładne i kobiece jednakże bardzo nie zdrowe.

Czym zatem są zdrowe buty? Jak je znaleźć i na co zwracać uwagę?

Zdrowe buty to przede wszystkim odpowiednio wyprofilowana podeszwa, która wymusza od stopy prawidłowe ułożenie w bucie. Taka podeszwa stanowi swoisty odlew stopy, który ma za zadanie amortyzację podbicia i podpieranie śródstopia. Dzięki temu zmniejsza się jakakolwiek posiadana wada chodzenia i organizm uczy się poprawnej postawy. Kolejną funkcją takiej podeszwy jest zapobieganie pojawienia się lub też korekcją płaskostopia, które pojawia się zwłaszcza u dzieci w wieku przedszkolnym. Niezmiernie istotne jest również odpowiednie dopasowanie wysokości podeszwy. Powinna ona być lekko wyższa na pięcie przez co zmusza nas do chodzenia od palców i na prawie nie zauważalnie ugiętych nogach. Zmniejsza to nacisk na stawy kolanowe oraz kręgosłup jak również zapobiega przeprostowi kolan, który często towarzyszy mocnemu i energicznemu chodzeniu od pięty. Takie buty nie zawsze są modne. Często bywa wręcz przeciwnie ale jeśli wiemy czego unikać możemy przy zakupie obuwia wybrać buty, które nie będą posiadały cech złego obuwia. Czego zatem unikać?

Po pierwsze moda to nie wszystko. Jeśli znajdziemy jakieś buty, które urzekną nas ale nie będą wygodne czy też dobrze dopasowane to nie ma najmniejszego sensu kupować ich i męczyć się tylko po to by być trendy. Istnieją również dwa rodzaje butów, które możemy swobodnie nazwać „zabójcami nóg”. Pierwszy z nich to całkiem płaska i niska podeszwa. Nie chroni ona stopy przed nierównościami powierzchni, ostrymi krawędziami ale również może stać się bezpośrednią przyczyną płaskostopia. Ponadto jest ona nie zdrowa dla stawów kolanowych. Drugim typem są ukochane przez panów wysokie obcasy. Są one najczęściej niestabilne przez co obciążają kostkę ale przede wszystkim powodują napięci mięśni nóg, które może objawić się w przyszłości w postaci żylaków. Są one również skrajnie szkodliwe dla kręgosłupa ponieważ zwiększają nacisk na jego lędźwiowy odcinek i mogą przyczynić się do regularnych ból kręgosłupa. Osoby noszące wysokie obcasy również często zaczynają cierpieć na płaskostopie ale przede wszystkim na często pojawiające się skurcze zwłaszcza w okolicy łydek czy też stóp.

Jeśli zatem chcemy zafundować sobie zdrowe i modne buty to wystarczy, że będziemy pamiętać o tych paru cechach, które wspomogą nasze nogi i przyczynią się do ich zdrowia.

Więcej porad zakupowych na www.obsesjaclub.com.pl.

Related Post

sandaly

Tanie butyTanie buty

Są ludzie, którzy kuszą się na zakup butów tanich, których cena jest niska. Nie zawsze jednak wiemy, ze tanie buty bardzo często kojarzą się z tandetą, niską jakością – i

wyprz

WyprzedażeWyprzedaże

Często idąc ulicą możemy zauważyć, że sklep obuwniczy oferuje wyprzedaże obuwia zaraz po zakończeniu się sezonu. Dlatego właśnie niektórzy ludzie wyczekują odpowiedni moment, w którym kupią dobra buty za niższą