Rodzaje butów

rodzaje

rodzajeKażdy człowiek nosi takie buty, które uzależnione są w pewnym stopniu od pory roku. Oczywiście zimą musimy nosić ciepłe buty zimowe, które powinny być odpowiednio ocieplone abyśmy nie odmrozili sobie palców. Także takie buty muszą być wygodne oraz nie powinny nigdzie obcierać. Natomiast wiosną zaczynamy już powoli zrzucać ciepłe zimowe obuwie, które zastępujemy wygodnymi adidasami jak również półbutami. Półbuty także powinny być dopasowane do częstotliwości noszenia ich. Oczywiście najważniejsze aby były wygodne abyśmy w pracy nie myśleli żeby jak najszybciej wrócić do domu i je ściągnąć. Wówczas możemy zepsuć sobie w pewnym stopniu nogi, które będą nas bolały w każdych butach. Latem najczęściej nosimy sandałki jak również wygodne klapki. Tego rodzaju obuwie jest lekkie dlatego przyjemnie się je nosi. Niemal każdego lata hitem sezonu są różnego rodzaju klapki nazywane japonkami, które różnią się od tradycyjnych klapek. Jesienią nosimy już buty przejściowe, które zmierzają ku ociepleniu w środku.

Dobór rodzaju

Rodzaj obuwia jest szalenie istotny. Każdy z nas potrafi z miejsca, od razu, bez zastanowienia wymienić przynajmniej kilka rodzajów butów. Chodzi tu oczywiście o pantofle, czółenka, kozaki, buty sportowe, na obcasie, na płaskiej podeszwie czy sandały. Rodzaj obuwia, jaki nosimy w danej chwili zależy od wielu rzeczy – chociażby od pory roku, od sytuacji, ale i naszych przyzwyczajeń. Są osoby, kobiety, które nie noszą butów na wysokim obcasie. Chodzenie w takim obuwiu to dla nich męczarnia. Dlatego też kupują buty na płaskiej podeszwie lub niewielkim obcasiku. Do pracy zakładamy buty eleganckie a na spacer sportowe i wygodne. I takie właśnie rodzaje obuwia powinniśmy mieć w naszych szafach. Oczywiście mamy byty, które zakładamy sporadycznie, tylko na wielkie okazje, w określonych sytuacjach, ale mamy i takie, które nosimy niemal przez cały czas. Kupując buty musimy się zastanowić czy faktycznie są nam one potrzebne, czy są wygodne, odpowiednio dopasowane. Powinniśmy się decydować na zakup butów wyłącznie takich, w których chodzi nam się komfortowo.

Related Post

obcas

Buty na obcasieButy na obcasie

Buty na obcasie, bardzo często naprawdę wysokim to najulubieńszy rodzaj obuwia niemal każdej kobiety. Każda z nas ma w swojej szafie właśnie takie eleganckie i wysokie czółenka, sandały czy półbuty.

buty ze skory

Męskie butyMęskie buty

Obuwie możemy podzielić na damskie i męskie. Damskich butów, ich rodzajów jest bardzo wiele. Buty dla kobiet są bardzo zróżnicowane. Mamy więc w czym wybierać. Nieco mniejszy wybór maja mężczyźni.

elegant

Drogie butyDrogie buty

Niektóre panie wydaja fortunę na obuwie. To pewnego rodzaju uzależnienie. Często jest to jednak nałóg kontrolowany. Jeżeli nie byłoby nas stać na kupowanie butów nie robiłybyśmy tego. Wiele osób stawia