Małe Buty Artykuły Pastowanie butów

Pastowanie butów

pastowanie

pastowanieDawniej polerowanie butów stanowiło niemalże rytuał, który przechodził w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Pokazanie się w niewypastowanych porządnie butach postrzegane było jaka gafa i świadczyło o braku elegancji u mężczyzny. Także dzisiaj warto pamiętać, aby pastować skórzane obuwie, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba.

Po co pastować buty?

Dobre, skórzane obuwie to wydatek rzędu kilkuset złotych. Kupujemy je z myślą, że będziemy zakładać je latami na różne ważne okoliczności. Aby jednak takie buty posłużyły nam na jak najdłużej, warto zadbać o ich odpowiednią impregnację. Jeżeli skóra, z której zostały wykonane, nie będzie nawilżona i osłonięta przed czynnikami zewnętrznymi, szybko wyschnie i stanie się podatna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Błyszczące buty stanowią ukoronowanie każdego eleganckiego męskiego stroju. Na nic zda się drogi garnitur i śnieżnobiała koszula, jeśli będą one zakurzone albo – co gorsza – ubrudzone. Może Ci się wydawać, że nikt nie spojrzy na Twoje obuwie, ale wiele osób zwraca uwagę właśnie na takie istotne detale. Wypastowane buty mówią wiele o naszym charakterze, pokazują, że jesteśmy osobami dojrzałymi i odpowiedzialnymi. Warto pamiętać o tym, by dbać o nie zawsze, nie tylko od święta. Pamiętaj, by pastować je regularnie, gdy tylko przestaną błyszczeć bądź się zabrudzą.
Kilka rad, jak pastować buty

Przed pastowaniem butów czyścimy je najpierw z brudu przy pomocy wilgotnej ściereczki. Nie moczymy ich zbytnio ani nie szorujemy twardą szczotką. Wcześniej wyciągamy z nich sznurówki, by ich nie pobrudzić. Buty polerujemy pastą o barwie jak najbardziej zbliżonej do koloru skóry, z jakiej zostały wykonane. Pasta może być ewentualnie ciemniejsza, ale nigdy nie jaśniejsza! Na buty nakładamy grubą warstwę pasty i odstawiamy je na jakiś czas. Dzięki temu zostanie ona wchłonięta przez skórę. Później, okrężnymi delikatnymi ruchami pastujemy buty aż będą błyszczeć. Tradycyjnie używa się do tego bawełnianej ściereczki, ale proponujemy wypróbować gąbki do polerowania. Pozwala ona uzyskać wspaniały połysk butów szybciej niż innymi metodami. Ma też tą zaletę, że inaczej niż ściereczka, nie ubrudzi naszych rąk i ubrań.

Related Post

wyprz

Obniżki cenObniżki cen

W różnych sklepach, zwłaszcza w wielkich galeriach bardzo często możemy trafić na wyprzedaże i obniżki cen. Takie promocje bardzo nas interesują, gdyż możemy na nich kupić naprawdę bardzo ciekawe rzeczy

balerinki

Obuwie na latoObuwie na lato

Obuwie damskie typu balerinki pojawiło się na rynku polskim kilka lat temu, nazywano je lekkimi półbutami , obuwiem letnim itp. Z czasem nazwano je balerinki, które niezwykle spodobało się konsumentom.